Zaten üye misin? Giriş Yap Üye Ol
Zaten üye misin? Giriş Yap Üye Ol

Tag: silah oyunları


Daha öncesinden özellikle geliştirdikleri Ben 10 oyunları ile isimlerinden sıklıkla söz ettiren firma tarafından geliştirilen Sniper Takmı oyununu oynayabilmek için unity web player isimli programın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.  Eğer bu program hali hazırda bilgisayarınızda yüklü ise START yazısına tıklayarak oyuna direkt olarak başlayabilirsiniz.  Oyun içerisinde dört kişiden oluşan bir ekibi kontrol edeceksiniz. Bu ekip ile birlikte bölgenizde yer alan nükleer silahı korumaya çalışacaksınız.  Nişan oyunlarını sevenlerin çok beğeneceğini düşündüğümüz Sniper Takımı oyununun nasıl oynandığı konusunda bilgi vermek gerekirse ;

sniper-takımı-nasıl-oynanır
Klasik savaş oyunlarında  ki kontroller büyük ölçekte Sniper Takımı oyununda da mevcut. Oyun içerisinde farenizi kullanarak nişan alacaksınız, SPACE tuşu ile zoom yapacak, Q tuşu ile silah değiştirecek, R tuşu ile mermi değiştirecek, 1-4 tuşları ile takım üyeleri arasında değişiklik yapacak, ESC tuşu ile oyunu durduracak ve M tuşu ile oyunda ki sesi kapatacaksınız. Oyun içerisinde yer alan tüm kontroller bu şekildedir. Daha öncesinden de bahsettiğimiz gibi oyun içerisinde ki göreviniz bölgenize yer alan nükleer silahı korumak olacak. Bunun için 4 kişiden oluşan ekibinizi kullanacaksınız. Ekip üyelerinden her birinin farklı bir silah bulunmakta. Örneğin Lone Wolf adlı karakterin silahın en uzun menzilli silah iken Hammer adlı karakterin silahı makineli tüfek. Bu açıdan baktığımızda her karakterin kendine özgü bir görevinin olduğunu söyleyebiliriz.

Silah oyunları arasında yer almakta olan oyunlarda hikayenin önemi büyükken Sniper Takımı oyununda da hikayeye büyük önem verilmiş. Öyle ki oyun içerisinde geçtiğiniz her bölümün ardından takımınızı daha güçlü hale getirmek için silahlar yada ekipmanlar almanız gerekiyor. Bunun içinde “Shop” bölümüne giriş yapmanız gerekmekte. Burada yer alan silahları kazandığınız paralar ile satın alacaksınız. Bu konuda dikkatli olmanızı özellikle tavsiye ediyoruz çünkü ileri ki bölümlerde oyunun zorluk seviyesi artmakta ve yeni ekipmanlar olmadan rakiplerinizi öldürmek çok zor bir hal almakta. Bu nedenle satın alacağınız ekipmanları alırken dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Oyundan Görseller:

putton

Comment » | Oyun İncelemeleri

Silah Oyunları Nisan 15th, 2013 — 10:06am

Silah Oyunları son dönemlerde oldukça ilgi çeken bir oyun kategorisidir. Özellikle erkek çocukları kısa süre içerisinde silah oyunları kategorisi çok sevmiştir. Bunun en büyük sebebi de bu oyun kategorisi altında yer almakta olan oyunları daha çok aksiyon dolu olmasıdır ve bildiğiniz üzere erkek çocuklarının en sevdiği oyunlar aksiyon oyunları tarzında yapılmış oyunlardır. Ayrıca silah oyunu kategorisi altında yer almakta oyunlar en çok nişan oyunları kategorisi oyunlarına benzemektedir. Çünkü nişan oyunları kategorisi altında ki oyunlarda silah ile oynanmaktadır ve temelde bu iki kategori birbirine çok benzemektedir.  Ayrıca son dönemlerde çıkan silah oyunları 3d olarak hazırlanmaktadır ve bu da oyuna inanılmaz derecede görsellik katmaktadır. Silah oyunları kategorisi altında yer almakta olan en güzel üç oyunu sıralamak gerekirse;

 

Hayatta-Kalma-Savasi-128-oyunuoynacom[1]
Hayatta Kalma savaşı isimli bu oyun içerisinde ki göreviniz oyunu adından da anlaşılacağı üzere zorlu koşullar içerisinde hayatta kalmak olacaktır.  Oyunumuzda dünya üzerinde yaşanan bir savaştan sonra yiyecek ve içecek kaynakları tükenmek üzeredir ve bu yüzden tüm insanlar tek başına hayatta kalma mücadelesi vermektedir bu mücadeleye sizlerinde katılacağı oyuna giriş yapabilmek için PLAY yazısına tıklamanız gerekmektedir. Daha sonrasında yön tuşları ve farenizi kullanarak oyunu oynamalısınız. Ayrıca Nişan oyunları sevenlerin bu oyunu çok seveceğini düşünmekteyiz.

Bu oyunu oynayabilmek için tıklayınız ==> http://silah.oyunuoyna.com/Hayatta-Kalma-Savasi-7647.html

Bio Zombi oyununa giriş yapabilmeniz için oyunun yüklenmesini bitmesini beklemelisiniz ve daha sonrasında PLAY yazısına tıklayarak oyuna giriş yapmalısınız. Daha sonrasında yön tuşlarını kullanarak oyunda ki karakterinizin kontrolünü sağlamalısınız daha sonrasında farenizi kullanarak nişan almalı ve oyunda ki zombileri öldürmelisiniz. Unutmayın eğer ki zombiler dışarıya sızmayı başarırlar ise bu tüm dünyanın sonu olabilir. Bu yüzden tüm zombileri tek başınıza yok etmelisiniz. Genellikle dövüş oyunları tarzında oyunları beğeniyorsanız bu oyunumuzda çok beğeneceğinizden eminiz.

Bu oyunu oynayabilmek için tıklayınız ==> http://silah.oyunuoyna.com/Bio-Zombi-7714.html

Henüz yeni çıkan bir süper kahraman olmasına rağmen kısa sürede çok sevilen Jack Lantern adlı çizgi film kahramanı ile ilgili olarak hazırlanmış oyunumuza giriş yapabilmek için PLAY yazısına tıklamanız gerekmektedir. Daha sonrasında oyunumuza giriş yapmış olacaksınız ve Jack’in kontrolünü sağlamak için yön tuşlarını kullanacaksınız. Yön tuşları sayesinde Jack’in hareket etmesini sağlayacak ve fareniz ile ateş ederek oyunda yer alan canavarları öldürmeye çalışacaksınız. Klasik macera oyunları gibi bu oyunda da sizlerin tamamen içine çekecek bir hikaye bulunmaktadır.

Bu oyunu oynayabilmek için tıklayınız ==> http://ingilizce.oyunuoyna.com/Jack-Lantern-7732.html

Comment » | Oyun İncelemeleri

Red Crucible 2 Mart 16th, 2013 — 1:54pm

images (1)Red Crucible 2 isimli oyun online tabanlı bir flash oyundur. Özellikle Red Crucible 2 kongregate  sayesinde gündeme gelmiştir desek pekte yanlış olmaz herhalde. Oyun temelde First Person Shooter(FPS) yani birinci kişi bakış açısından oynanan bir oyundur.  Battlefield, Call of Duty, Halo ve Medal of Honor gibi online olarak oynanabilen FPS tabanlı oyunlara baktığımızda boyutlarının en az 10 GB olduğunu görebilirsiniz. Red Cruscble 2 Online düşük boyutu ve hiç bir indirme gerekmeden oynanabilmesi konusunda bu FPS oyunlarından bir adım öndedir. Ancak tabii ki Red Crucible 2 bu oyunlar ile kıyaslandığında biraz geri planda kalmaktadır. Online tabanlı savaş oyunları arasında kıyasıya süren mücadelede belkide üst sıralarda yer bulamayacak olsa da Red Crucible 2 oyunu düşük sistem gerekisinimleri ve düşük boyutu sayesinde gerçekten eğlenceli bir savaş oyunu olduğunu söyleyebiliriz.

Red Crucbile 2 Faceook hayranları sayesinde şuanda oldukçe geniş bir kitleye ulaştı. Hatta oyun indirme ve online oyun oynama platformu olan Steam’in Greenlight isimli projesine dahil olan Red Crucible 2 oyunu eğer Steam Greenlight’ta beklenen oyu alırsa Steam üzerinden yayınlanmaya başlayacak.  Peki Red Curicble 2 Steam Greenlight üzerinden yayınlanmaya başlarsa ne olacağını soracak olursanız, eğer oyun burada yayınlanırsa hiç şüphesiz ki daha fazla oyuncu kitleşine ulaşacaktır. Ayrıca Steam üzerinden maddi olarak ekstra gelirde kazanacaklardır. Bunları düşünecek olursak oyunun yapımcı firması oyunu kesinlikle daha iyi yerlere getirebilir.  Online oyunlar özellikle son dönemlerde oyunucların hayatlarının bir parcasını olduğunu düşünürsek düşük boyutlu Online FPS oyunu Red Crucible 2 gerçekten iyi yerlere gelebilir.

Oyun ile ilgili olarak biraz detay vermek gerekirse klasik silah oyunları gibi bu oyunda da kendi karakterinizi oluşturuyorsunuz. Ancak dilerseniz ziyaretçi olarak dahi oyuna giriş yapabiliyorsunuz. Unity 3D oyun motoru kullanılarak hazırlanan bu oyun aynı zamanda 3D Savaş Oyunları  kategorisine de girmektedir. Oyunda pek çok harita ve pek çok oyun modu mevcut. Bu oyun modlarından en çok tercih edileni hiç şüphesiz ki Team Death Match modu ve Free For All modu. Oyunda ki Team Death Match modunda oyuncular iki takıma ayrılıyor ve birbirleri ile savaşıyor. Free For All modunda ise isimindende anlaşılacağı üzere kuralsız bir mod. Tüm oyuncular tek başına oluyor ve önüne gelen herkese saldırıyor. Savaş oyunu oynayan pek çok kişinin Red Cruscible 2 oyununu çok beğeneceğini düşünüyoruz.

 

Hiç şüphesiz ki Red Crucible 2 gibi Unity Oyunları olduğu müddetçe bağımsız oyun geliştiricileri de oyun piyasasında söz sahibi olabilirler. Şuanda Red Crucible 2 oyununun Android ve iOS işletim sistemli oyunlarının da olduğunu düşünrsek Unity oyun motoru özellikle bağımsız oyun geliştiricileri bulunmaz bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunu hiç bir indirme yapmadan oynamak için => http://unity.oyunlari.net/oyna/redcrucible2.html

Comment » | Oyun İncelemeleri

Back to top